Trabzon  Evlilik ve çift terapisi hizmeti, beraberliği olan eşlerin huzurlu bir beraberlik kurması ve sürdürmesi amacıyla verilmektedir.

Çiftlerin birbirleriyle iyi anlaşması ve yasal hale getirmesi üzere evlilikler yapılmaktadır. Türk toplumu genellikle evlendikten sonra aynı rvi paylaşmaktadır. Bu nedenle çiftler evlendikten sonra aynı evi paylaşmaları sonucunda bir takım anlaşmazlıklar uyum problemleri veya evlenmeden önceki beklentilerinin karşılanmaması tarzında problemler yaşayabilmektedirler. Evlilik ve çift terapisinin amacı karşılaşılan bu problemleri objektif biçimde profesyonel olarak çözmektir.

Trabzon Evlilik ve çift terapisi hizmeti Trabzon’de  hayatını sürdüren çiftlere eşleri ile daha anlayışlı bir iletişim olmalarını amaçlar. Trabzon ve çift terapistti Mehmet Ali Yağcıoğlu  15 yıldır çiftler üzerinde çalışmakta olup aile, evlilik ve cinsellik üzerine çalışmalar yapmaktadır. Psikoterapist Mehmet Ali Yağcıoğlu  hocamızın 15 yılda aile, evlilik ve cinsellik üzerine yirmi binden fazla aileye psikolojik destek vermiştir.

Trabzon’de Evlilik ve Çift Terapisti Mehmet Ali Yağcıoğlu Kimdir? 

Merhaba. Ben  evlilik terapisti Mehmet Ali Yağcıoğlu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel aile danışmanlığı merkezimiz bulunmaktadır. Bugüne kadar ki meslek hayatımda 2000’den fazla aile ile birlikte çalıştım.

Türkiye’de aile ve evlilik danışmanlığı ofisi açarak evlenme eşiğinde olan eşlere evliliklerde karşılaşabilecekleri sorunları, hakkında eğitimler verdim. Ayrıca Türkiye’nin her yerinden katılan birçok psikolog meslektaşlarım için evlilik ve çift terapisi kuramları ve uygulamaları eğitimleri vererek genç evlilik terapistlerinin yetişmesine önderlik ettim. Bununla birlikte Trabzon’de evlilik atölyesi çalışmalarım ile eşlerin yaşadıkları sorunların çözümleri için canlandırma şeklinde çalışmalar yaptım.

Trabzon aile ve evlilik terapisi bir şekil psikoterapi yöntemi olup eşlerin anlaşmazlık sebeplerini fark etmesine, çözüme kavuşmasına ve ilişkilerini daha üst seviyeye taşınmasına yardımcı olur. Devam eden seanslar süresince devam eden psikoterapi seanslarına göre her iki eş ile birlikte çalışılan Psikoterapist Mehmet Ali hocamızın aile ve evlilik terapileri daha kısa seanslarda tamamlanır. Bazen ise eşler birbirlerini daha iyi anlayabilmek ve evliliklerini sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek için bile evlilik terapisi desteği alabilirler.

Trabzon evlilik ve çift terapisti Mehmet Ali Yağcıoğlu  ve ekibim olarak evliliğinizi yeniden yapılandırmak ve daha sağlam ve kuvvetli kılmak için bütün ilişki konusunda çalışmalar yapabiliriz. Ayrıca evlenmeyi planlayan sözlü, nişanlı çiftler evlilik öncesi danışmanlık ile birbirlerini daha iyi anlayabilirler ve evlilik öncesi var olan farklılıklarını farkına varıp gözetip giderebilirler.

Ancak evlilikte her zaman sorunlar istenildiği çözülmeyebilir. Bazen evliliği bitirmekten başka çare kalmamıştır. Yine aynı şekilde ayrılmayı, boşanmayı planlayan evli çiftler Trabzon evlilik terapisi seanslarına katılarak boşanma süreçlerini daha sağlıklı bir süreçte geçirebilirler. Seanslar evliliği en iyi şekilde nasıl sonlandırılır sorusuna odaklanır. Eşlerin çocuklarınıda  pedagojik anlamda boşanma süreçlerinde daha az zarar görmüş olurlar. Boşanma döneminden sonra da eşlerin evlilik sonrası danışmanlık süreçlerine katılmalarını çocuklara karşı ebeveyn tutumları ve davranışları açısından şiddetle tavsiye ediyorum

Trabzon Evlilik Terapisti Fiyatları Nedir?

Her seans için ücret ne kadar sorusu akla gelen ilk sorulan sorular arasında yer almaktadır. Trabzon evlilik terapisi fiyatları oldukça fazla değişiklik göstermekle birlikte bakanlığın açıkladığı rakamlar en düşük 300 TL ile en yüksek 750 TL arasındadır. Ortalama evlilik terapisi seans süremiz 60 dakika olup seans ücretimiz en düşük rakam olan 300 TL olarak belirlenmiştir.

Seans sıklığı ise eşlerin sorunlarının büyüklüğüne göre haftalık, iki haftalık veya aylık olarak belirlenmektedir. İlk 4 seansta çiftin yaşadığı sorunun birbirlerini rahatsız edici yönlerini ortadan kaldırmak için çalışmalar yaparız. 4. seanstan itibaren aylık seanslar halinde eşlerin yaşadığı sorunların kalıcı olarak ortadan kalkması konusunda tamamlayıcı danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bazı eşler yalnızca birkaç seans evlilik terapisine ihtiyaç duyup sorunları sonlandırırken, bazıları ise birkaç ay seansları sürdürmek ister. Yaşadığınız sorunların büyüklüğüne göre bu süreyi sizle birlikte belirleyeceğiz.

Trabzon Evlilik Terapisti Yorumları Nereden Okuyabilirim 

Trabzon  Evlilik ve çift terapi hizmeti için yapmanız gereken ilk şey iyi bir evlilik terapisti bulmanızdır. Sitemizdeki yorumları inceleyerek hakkımızda danışanların yorumlarını okuyabilirsiniz. Kendinize yakın hissederseniz sitenin iletişim kısmından veya 05336442218  whatsapp hattımızdan tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Psikoterapist mehmet Ali Yağcıoğlu hakkında yorumları okumak için tıklayınız.

Çoğu zaman bir evlilik terapisti desteği alma kararı vermek çok zordur. Ancak sorunlu bir çok probleme sahip olan bir evliliğe sahipseniz, destek almak, yardım istemek sorunlarınızı görmezden gelmenizden daha etkilidir. Sorunlarınızın kendiliğinden geçeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz tabikide.  Zaman geçtikçe daha karmaşık hale geldiğini göreceksiniz. Evliliğinizin yardıma ihtiyacı olduğunu kabul ederek profesyonel yardım almaya adım atmak en zor olan kısmıdır.

Trabzon Evlilik Terapisti Tavsiye Eder misiniz?

Trabzon’de  evlilik terapisti tavsiyesi için sevdikleriniz, yakınlarınız,aileniz,arkadaşlarınız veya doktorlarınız önerilerde bulunabilir. Bir terapiste karar verirken öncelikle deneyimini öğrenin.  Bugüne kadar yaklaşık 2000 den fazla aile ile çalışmalar yapmış biri olarak evlilikler konusunda oldukça fazla danışan çalışmasına sahibim. Seans haricindeki zamanlarda bile asistanı aracılığıyla kendisine ulaşmanız mümkündür.

Trabzon evlilik ve çift terapisi ile ilişkinizi sağlamlaştıracak iletişimlerde, problem çözme ve farklılıkların tartışılması konularında beceriler öğreneceksiniz. Tartışmalarınızın kaynaklarını saptayıp birbirinizin daha iyi anlamayı öğreneceksiniz. Birbirinizin suçlamadan sorunların ne olduğunu öğrenip, problemleri ortadan kaldırmanın yollarını öğreneceksiniz.

Trabzon’de En İyi Evlilik Terapisti Nasıl Bulunur?

Trabzon’de  iyi evlilik terapisti düşünüyorsanız unutmamanız gerekenler şunlardır. Sorunlarınızı psikolojik danışman ile konuşma bazen daha zor olabilir. Çoğu zaman eşler seanslarda tartışabir, birbirlerine bağırabilir,  veya tam tersine sessiz ve sakin kalabilirler. Bu duruma bakarsanız her ikisi de kötü değil. Terapistiniz bir  yansız bir hakem gibi davranarak aranızdaki sorunların giderilmesi için oluşan öfke kontrol durumunuzla nasıl başa çıkabileceğinizi öğretecektir.

Trabzon evlilik terapisi seanslarını eşiniz kabul etmez ve sizi reddederse seanslara tek başınıza katılabilirsiniz. İlişkinizi onarmak için size bireysel olarak yardım edecek ve nasıl davranmanız gerektiği hususlarında tavsiyelerde bulunabiliriz. Trabzon evlilik terapisti Mehmet Ali Yağcıoğlu  olarak seanslar sırasında öğrendiklerinizi hayata geçirmek için sizlere ödevler vereceğiz. Eşlerden birinin ruh sağlığı açısından başka sorunları varsa, bu sorunların çözümü içinde psikiyatri desteği almasını tavsiye edeceğiz.

Sizler de Trabzon evlilik terapisti olarak benimle çalışmak isterseniz size iletişim bilgilerini kullanarak asistanıma erişebilir ve seanslar hakkında bilgi alabilirsiniz.